Syropy na kaszel
Strona główna » Poczekalnia » Dzieci » Syropy na kaszel

Syropy na kaszel

POCZEKALNIA. Dzieci

S.Cup

zdrowemiasto.pl | dodane 25-04-2019


 
Kaszel to naturalna reakcja organizmu spowodowana podrażnieniem błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Najczęściej jest zwiastunem infekcji wirusowej. Kaszel jest bardzo męczącą dolegliwością, dlatego warto podjąć natychmiastowe działania. Najlepszym rozwiązaniem jest syrop dla dorosłych lub dzieci, który pomoże przynieść ulgę i stłumić napady kaszlu. Jak odróżnić kaszel suchy od mokrego? Jakie syropy dla dzieci warto podawać?

Co oznacza kaszel suchy i mokry?

Napady kaszlu mogą być bardzo męczące, utrudniają oddychanie, zakłócają sen i osłabiają organizm. Szczególnie suchy kaszel może dawać się we znaki. Wówczas możemy odczuwać towarzyszące objawy, czyli łaskotanie, drapanie i uczucie suchości w gardle. Kaszel suchy jest przeważnie zwiastunem choroby, który po kilku dniach przeistacza się w mokry, czasem zwanym produktywnym. Dochodzi wtedy do odksztuszania plwociny zalegającej w drogach oddechowych. Przeważnie przyjmuje postać zielonej lub żółtej wydzieliny, spływającej po tylnej ścianie gardła.

Suchy kaszel najczęściej występuje na początku trwania infekcji wirusowej. Stan ostry zapalenia górnych dróg oddechowych może przejść w kaszel przewlekły, zwłaszcza jeżeli nie podejmiemy właściwego leczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest syrop dla dorosłych i dzieci, który łagodzi odruch kaszlu i pozwala szybko wrócić do formy.

Leczenie kaszlu domowymi sposobami

Kaszel najczęściej występuje podczas infekcji wirusowej w okresie największej zachorowalności, czyli od jesieni do wiosny. W przypadku dzieci choroba może pojawiać się nawet 8 razy w roku. Wówczas warto sięgnąć po syropy dla dzieci i dorosłych lub spróbować leczyć się domowymi sposobami.

zdrowemiasto_4a.jpg

Warto przygotować ciepłą wodę z miodem, cytryną i imbirem, która ułatwi odksztuszanie, nawilży podrażnione gardło i rozgrzeje organizm. Ulgę w kaszlu przyniosą również inhalacje z naturalnymi olejkami eterycznymi, np. eukaliptusowym, miętowym, sosnowym, majerankowym, lawendowym lub z drzewa herbacianego.

Najstarszą metodą walki z kaszlem suchym i mokrym jest syrop z cebuli, która ma działanie bakteriobójcze i pomaga w oczyszczaniu wydzieliny zalegającej w górnych drogach oddechowych. Przygotowanie syropu jest dość pracochłonne i istnieje spore ryzyko, że maluchy nie będą chciały go przyjmować. Lepszym rozwiązaniem są syropy dla dzieci dostępne w aptece, które posiadają neutralny smak.

Jakie składniki powinny zawierać syropy dla dzieci i dorosłych?

Syropy dla dzieci i dorosłych nie tylko mają za zadanie przynieść ulgę w kaszlu, ale również wzmocnić organizm, zmniejszyć objawy przeziębienia oraz zapobiec powikłaniom. Syrop dla dorosłych może być podawany również dzieciom, jeżeli zawiera składniki pochodzenia naturalnego. Najskuteczniejsze działanie przejawia korzeń prawoślazu lekarskiego, który już od dawna stosuje się w celu łagodzenia suchego, męczącego kaszlu. Substancje czynne pokrywają błonę śluzową, rozcieńczają zalegającą wydzielinę i ułatwiają odksztuszanie. Jest to podstawowy składnik syropu na kaszel Apicold, który można stosować u dorosłych i dzieci po 1. roku życia. Ponadto zawiera propolis o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwbakteryjnych, wspiera układ odpornościowy, nie dopuszczając do rozwinięcia się infekcji. Syrop dla dzieci i dorosłych posiada w swoim składzie flawonoid galangina, który hamuje replikację wirusów. Wykazuje bardzo szerokie spektrum działania – przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Miód nie tylko zapewnia walory smakowe, ale dodany do syropu dostarcza wiele minerałów i witamin (B1, B2, B6, E, K, E, A), cynku, kwasu pantotenowego i kwasu foliowego.

S.Cup, 25-04-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe