Dziecko w karawanie
Strona główna » Poczekalnia » Dzieci » Dziecko w karawanie

Dziecko w karawanie

POCZEKALNIA. Dzieci

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 25-04-2018


 
Przyjęta w ubiegłym roku przez polski rząd nowelizacja Ustawy Kodeks Ruchu Drogowego, zgodna już z wymogami Unii Europejskiej, zmieniła część zasad związanych z przewożeniem dzieci w fotelikach samochodowych. Na co powinni zwrócić uwagę kierowca?
 
Mogą jeździć z przodu
 
Do najważniejszych zmian należy zniesienie granicy wiekowej do przewożenia dzieci w foteliku samochodowym. Zgodnie z nowymi przepisami, dzieci o wzroście do 150 cm mogą w tymże urządzeniu podróżować również w przedniej części samochodu. Ponadto rodzice i opiekunowie są zwolnieni z obowiązku przewożenia dzieci wyższych niż 135 cm z tyłu samochodu (również w foteliku) – dzięki nowelizacji Kodeksu Ruchu Drogowego mogą jeździć w pasach bezpieczeństwa.

zdrowemiasto1.jpg
 
Na rodzinne wakacje
 
Wyjeżdżając na wakacje samochodem, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, tzw. motorhomeinsurance, które zapewni większe poczucie bezpieczeństwa w przypadku, gdyby po drodze coś się nam przydarzyło. Na stronach takich jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/ znaleźć można różne propozycje w tym zakresie. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że im więcej wart jest samochód, tym wyższy będzie koszt AC, które warto rozważyć poza obowiązkowym OC.
Wspólny wyjazd z maluchem to świetna okazja do tego, aby nauczyć go podróżować i oswajać z otaczającym światem. Jednak planując taki wyjazd, trzeba zadbać o to, aby zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo, zwłaszcza w czasie jazdy. Przygotowania można zacząć od wyboru odpowiedniego fotelika, dopasowanego do masy i wzrostu dziecka. Biorąc pod uwagę wielogodzinną podróż, musi on być komfortowy dla dziecka; najlepiej zamontować go na tylnej kanapie auta. Jeśli jednak zdecydujemy się posadzić dziecko z przodu, to należy je ustawić przodem do kierunku jazdy, przy czym – co ważne – trzeba dezaktywować poduszkę powietrzną pasażera. Wspomniane wyżej regulacje prawne obowiązują także w przypadku samochodów kempingowych.
 
Praktyczne dodatki
 
Jeśli wybieramy kemping, warto zwrócić uwagę, czy na terenie danego obiektu znajdują się sanitariaty przystosowane dla niemowląt i małych dzieci oraz czy można znaleźć w nich takie akcesoria jak przewijak czy wanienka. Dobrą zabawę dziecku zapewnić może z kolei wydzielony w basenie brodzik, plac zabaw lub programy animacyjne dla najmłodszych.

BRC, 25-04-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe