Co na kaszel dla dziecka? Czym inhalować malucha?
Strona główna » Poczekalnia » Dzieci » Co na kaszel dla dziecka? Czym inhalować malucha?

Co na kaszel dla dziecka? Czym inhalować malucha?

POCZEKALNIA. Dzieci

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 23-12-2016


 
Inhalacja dzieci to coraz bardziej doceniany przez wielu rodziców sposób na leczenie przeziębienia. Oprócz udrażniania dróg oddechowych inhalowania dziecka ma również inną zaletę. Pozwala na podanie leków, które są w formie aerozolu. Dzięki temu można uniknąć obciążania układu pokarmowego maluszka.

Inhalacje dla dzieci - kiedy się zdecydować?

Ogólnie rzecz biorąc, inhalacje same w sobie są zdrowie i nie trzeba czekać na pojawienie się choroby, aby skorzystać z tej ciekawej terapii. Najczęściej jednak inhalacje stosuje się u dzieci, które nabawiły się:
  • infekcji górnych dróg oddechowych
  • przewlekłych zapaleń zatok
  • alergii

Inhalacje pomagają przede wszystkim nawilżyć śluzówkę, która szczególnie w zimę jest nabrzmiała i nie stanowi już tak dobrej ochrony przed bakteriami.

Suche powietrze

Najczęściej dziecko zaraża się bakteriami przez to, że w pomieszczeniach, w których przebywa, jest zbyt suche powietrze. Niektórzy rodzice uważają bowiem, że wystarczy regularne wietrzenie mieszkania. Niestety w okresie grzewczym nie jest już tak prosto utrzymać prawidłową wilgotność powietrza. Warto jednak pamiętać o tym, że nie należy zbytnio nawilżać powietrza. Optymalna wartość to od 55 do 70%. Jeżeli zostanie ona przekroczona, w powietrzu zaczną się rozwijać pleśnie, co również źle wpłynie na zdrowie dziecka.

alergiaudzieci.jpg

Co do inhalacji dla dzieci?

Do samodzielnej inhalacji dla dziecka można wykorzystać sól fizjologiczną lub mgiełkę solankową jodowo-bromową. Ważne jest jednak, aby w przypadku bardzo małych dzieci dokonać odpowiedniego rozcieńczenia substancji wykorzystywanych do inhalacji. Oprócz roztworów soli warto zainteresować się inhalacjami ziołowymi. Należy je jednak stosować tylko w porozumieniu z lekarzem. Popularne olejki to: tymiankowy, anyżowy, jodłowy, sosnowy, eukaliptusowy.

Działają one odkażająco oraz wykrztuśnie, co przynosi znaczną ulgę podczas przeziębienia. W przypadku dzieci po siódmym roku życia można zaopatrzyć się w preparaty takie jak Mucosolvan (więcej informacji na http://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-dziecka.html). Są one bardzo skuteczne i szybko pomagają pozbyć się małemu pacjentowi nieprzyjemnych objawów infekcji.

Czy to jest bezpieczne?

Inhalacje u dzieci są jak najbardziej bezpiecznym zabiegiem, który ma za zadanie uśmierzenie bólu oraz szybkie przywrócenie malucha do zdrowia. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dziecko był regularnie inhalowane. Jedyne, co jest bardzo ważne, to konsultacja z lekarzem w przypadku, gdy chcemy podać maluszkowi do wdychania lek lub olejek zapachowy. Wynika to z faktu, że dziecko może być uczulone na którąś z substancji.

Nie czekaj na chorobę!

Jeżeli więc szukasz odpowiedzi na pytanie "co na kaszel dla dziecka?", to znak, że jesteś w dobrym miejscu. Inhalacje wzbogacone o lek Mucosolvan skutecznie i szybko uwolnią Twoje dziecko od przykrych konsekwencji zakażenia bakteriami oraz przeziębienia. Jego gardełko oraz nosek staną się wolne od zalegających wydzielin, a maluch na nowo będzie swobodnie oddychał. Wystarczy tylko chwila poświęcona na inhalacje, by uporać się z niechcianymi objawami. Pamiętaj również, żeby nie przesadzić z częstotliwością inhalacji. Najlepiej zapytaj się lekarza lub personelu apteki, jak często powinno się poddawać dziecko inhalacji. Ich porada z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości. Nie bój się nowości i zabezpiecz swoje dziecko jeszcze zanim poważnie zachoruje. Z pewnością będzie Ci za to wdzięczne.

W.Press, 23-12-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe