Alergia pokarmowa u dzieci i niemowląt
Strona główna » Poczekalnia » Dzieci » Alergia pokarmowa u dzieci i niemowląt

Alergia pokarmowa u dzieci i niemowląt

POCZEKALNIA. Dzieci

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 19-04-2017


 
Wielu rodziców musi zmierzyć się z alergia pokarmową u swoich dzieci. Może się ona objawiać w bardzo różny sposób, począwszy od zmian na skórze, aż do problemów brzusznych i drażliwości. Najtrudniej diagnozuje się alergie pokarmowe u niemowląt, które nie mogą powiedzieć nam, co im dolega lub po spożyciu jakiego pokarmu czują się zdecydowanie gorzej.

Alergie pokarmowe powstają u dzieci obciążonych genetycznie lub u tych, którym się wprowadziło stałe pokarmy w zły sposób. Warto wiedzieć, że w momencie rozszerzania diety dziecka powyżej 6 miesiąca życia bardzo ważne jest to, by zwracać szczególną uwagę na to, jak reaguje na dane pożywienie. Nowe składniki pokarmowe trzeba wprowadzać pojedynczo i stopniowo. Niewskazane jest również zbyt wczesne podawanie dziecku pokarmów o dużych właściwościach alergizujących, jak miód, orzechy czy truskawki.

Kiedy dziecko nie toleruje laktozy?

Jedną z najczęściej występujących alergii u dzieci jest uczulenie na laktozę, czyli składnik zawarty w nabiale. Po dobrym zdiagnozowaniu problemu postępowanie lecznicze jest już dosyć proste. Należy po prostu wykluczyć laktozę z menu, z czym żaden rodzić nie powinien mieć większych problemów, ponieważ obecnie w sklepach można kupić wiele produktów bezlaktozowych. Uczulenie na laktozę najczęściej objawia się problemami trawiennymi, jak kolki, przelewanie się, zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha, biegunki.

Kolejną bardzo często występującą u dzieci alergią jest AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. Charakteryzuje się przede wszystkim zmianami skórnymi, które najczęściej są zlokalizowane na twarzy, szyi, w zgięciach łokci i kolan, ale czasami mogą obejmować również całe ciało. Są to zazwyczaj czerwone wypryski, podrażniona i swędząca skóra lub miejscowe przesuszenie. Więcej o najczęstszych objawach można poczytać na portalu www.latopic.pl.

Atopowe zapalenie skóry wymaga od rodziców przede wszystkim zastosowania odpowiednich kosmetyków do kąpieli i nawilżania skóry. Muszą to być produkty specjalne dla dzieci z AZS, ponieważ tylko takie będą bezpieczne.

W.Press, 19-04-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe