Co pomaga na kaszel u dziecka?
Strona główna » Poczekalnia » Dzieci » Co pomaga na kaszel u dziecka?

Co pomaga na kaszel u dziecka?

POCZEKALNIA. Dzieci

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 29-04-2016

Fot. Photos8.com
 
Kaszel u dzieci występuje niemal równo często jak katar. Każda infekcja, wirusowa lub bakteryjna, każde przeziębienie, rozpoczyna się z reguły kaszlem, a często też pozostaje on jeszcze przez pewien czas po wyleczeniu choroby. Jakimi sposobami łagodzić kaszel u malucha?

Skąd ten kaszel?

Kaszel jest jednym z najbardziej charakterystycznych objawów chorób dróg oddechowych. Wywołuje go stan zapalny błony śluzowej gardła, krtani lub oskrzeli. Odruch kaszlu związany jest więc z potrzebą oczyszczenia zajętych chorobą narządów. Kaszel towarzyszący infekcjom to kaszel mokry, podczas którego odkrztuszamy wydzielinę. Dla dzieci może być on bardzo męczący, a nawet powodować ból gardła i klatki piersiowej. Maluchy, z racji słabiej rozwiniętych mięśni przepony, mogą mieć także problemy z dokładnym odkrztuszaniem. Ważne jest więc stosowanie leków i środków, które pomogą pozbyć się zalegającej w oskrzelach wydzieliny poprzez jej rozrzedzenie. Dziecku będzie łatwiej ją wtedy odkrztusić.

Czy domowe sposoby się sprawdzają?

Wiele naturalnych produktów, często takich, które mamy pod ręką, pomaga w złagodzeniu uporczywego kaszlu. Dzieciom, które kaszlą także w nocy, warto podawać przed snem mleko z dodatkiem miodu. Miodem zwalczano dawniej bakterie, leczono stany zapalne, ma on też działanie rozkurczające i nawilżające. Trochę kłopotów możemy mieć natomiast z przekonaniem malucha do syropu z miodu i posiekanej cebuli. Podawany kilka razy dziennie po łyżeczce, pomoże złagodzić napady kaszlu. Nie każdemu jednak dziecku taka mieszanka przypadnie do gustu. Korzystnie działają także inhalacje. Płyn do inhalacji można przygotować samodzielnie zaparzając zioła, przede wszystkim tymianek, podbiał, a także koper włoski lub też dodając do przegotowanej, gorącej wody kilka kropli olejków eterycznych. Dziecko może wdychać parę przez około pięć minut. Należy jednak pilnować, aby woda nie była zbyt gorąca.

Jakie leki stosować na kaszel?

W aptekach jest dość duży wybór preparatów, których receptura opracowana jest z myślą o najmłodszych pacjentach i można je kupić bez recepty. Które  z nich wybrać? Jeśli dziecko ma mokry kaszel wskazany będzie syrop o działaniu wykrztuśnym i rozrzedzającym wydzielinę. Za bardzo skuteczną uważana jest Flegamina, która zawiera w swoim składzie bromheksynę wykazującą właściwości wykrztuśne i mukolityczne. Może być stosowana nie tylko w leczeniu kaszlu wywołanego infekcją wirusową, ale też towarzyszącemu zapaleniu oskrzeli i płuc. Flegamina dostępna jest też w kilku wersjach smakowych: miętowej, malinowej i truskawkowej. Dla dzieci poniżej siódmego roku życia przeznaczona jest Flegamina o smaku truskawkowym. Po podaniu syropu warto dodatkowo oklepać maluchowi plecki. Takie delikatne opukiwanie pomoże mu w odkrztuszaniu.

Domowe sposoby, przekazywane często z pokolenia na pokolenie, bywają zazwyczaj bardzo pomocne i warto je stosować. Oprócz nich należy jednak podawać dziecku leki o działaniu wykrztuśnym. Więcej informacji na temat łagodzenia kaszlu i preparatów wykrztuśnych znajdziecie na stronie: http://conakaszel.pl/flegamina/.

W. Press, 29-04-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe