Najczęstsze objawy ADHD
Strona główna » Poczekalnia » Dzieci » Najczęstsze objawy ADHD

Najczęstsze objawy ADHD

POCZEKALNIA. Dzieci

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 20-06-2022

Fot. ilustracyjna
 
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) jest złożonym zaburzeniem, które może wpływać na zdolność do funkcjonowania w wielu aspektach życia. Chociaż ADHD może powodować wyzwania w życiu codziennym, objawy u dzieci i dorosłych są różne i czasami trudne do rozpoznania.

Średni wiek diagnozy umiarkowanego ADHD wynosi 7 lat. Dorośli z ADHD mogą wykazywać wyszukane objawy we wczesnym okresie życia, które zostały przeoczone, co prowadzi do późnej diagnozy w późniejszym okresie życia.

Objawy ADHD u dzieci

ADHD powoduje objawy związane z nieuwagą, nadpobudliwością i impulsywnością lub kombinacją tych czynników. Mogą wystąpić trudności z koncentracją i organizacją, nadmierna ruchliwość lub niepokój, problemy z samokontrolą lub zachowaniami impulsywnymi. U dzieci lub maluchów z ADHD może to prowadzić do takich objawów w domu, w przedszkolu lub w szkole, jak: problemy z koncentracją na wykonywanych czynnościach i łatwe rozpraszanie się, niski poziom uwagi podczas zabawy lub wykonywania zadań, wiercenie się, mimowolne poruszanie się, ciągła potrzeba ruchu lub częste bieganie, głośne wykonywanie czynności lub przeszkadzanie w ich wykonywaniu, nadmierne mówienie i przerywanie innym osobom. Więcej na ten i wiele innych tematów przeczytasz w artykułach poradnikowych opublikowanych na blogu ogloszenia24m.pl

najczestszeobjawyadhd.jpg


Objawy ADHD u nastolatków

Wraz z wiekiem objawy mogą się zmienić. U nastolatków i młodzieży z ADHD inne objawy, które mogą się pojawić, mogą obejmować: trudności w skupieniu się na pracy w szkole lub innej pracy, częste popełnianie błędów podczas wykonywania pracy, trudności z kończeniem zadań,, problemy z organizacją zadań i zarządzaniem czasem, częste zapominanie o rzeczach lub gubienie przedmiotów osobistych, częste unikanie zadań obciążających psychicznie, odczuwanie zwiększonej frustracji i wrażliwości emocjonalnej, trudności w nawiązywaniu relacji społecznych i rodzinnych, częstsze konflikty z rodzicami z powodu wpływu objawów ADHD na życie domowe.

Objawy ADHD u dorosłych

Chociaż większość osób z ADHD otrzymuje diagnozę w dzieciństwie, czasami oznaki są przeoczone lub źle zinterpretowane. U osób dorosłych objawy ADHD mogą być inne niż w okresie dojrzewania lub dzieciństwa ze względu na różne obowiązki, jakie mogą spoczywać na osobie w dorosłym życiu. Dorośli mają tendencję do doświadczania: trudności na studiach lub w pracy, trudności z zaliczeniem zajęć lub wykonaniem pracy, problemy z poczuciem własnej wartości i ogólnym samopoczuciem psychicznym, problemy z nadużywaniem substancji, trudności w relacjach z partnerem, rodziną lub współpracownikami, częste wypadki lub urazy.

W.Press, 20-06-2022, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe