Jak rozpoznać kandydozę?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Jak rozpoznać kandydozę?

Jak rozpoznać kandydozę?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 15-01-2018


 
Kandydoza to choroba skóry, błon śluzowych, paznokci a niekiedy (rzadko) - infekcja uogólniona. Jej przyczyną są grzyby z rodzaju Candida.

Przyczyny i objawy


Ciekawostką jest, że niektóre z gatunków Candida należą do flory bakteryjnej przewodu pokarmowego ludzi i zwierząt. Ten grzyb jest wszechobecny w otaczającym nas środowisku, a dla nas staje się szkodliwy dopiero w momencie gdy nastąpi jego intensywne namnożenie.

Co powoduje niekontrolowany rozwój drożdżaków?

Grzyby muszą mieć odpowiednie do tego warunki. Jeśli nasz organizm jest osłabiony lub jego praca w jakiś sposób została zaburzona, najczęściej w mokrych i wilgotnych miejscach naszego ciała może wystąpić zakażenie. Oto lista czynników, które przyspieszają i powodują opisaną inwazję:
  • Zła dieta – rozwojowi choroby sprzyja dieta bogata w cukier, produkty z maki białej (białe pieczywo). Jedzenie niezdrowej żywności – fast food, brak warzyw i owoców w codziennej diecie, spożywanie napojów gazowanych.
  • Osłabiony układ immunologiczny – osoby po zabiegach chirurgicznych, po pobycie w szpitalu, chorzy na AIDS, po chemioterapii, po przewlekłych chorobach, ciąża, stres, wyczerpanie, brak odpoczynku i snu, cukrzyca.
  • Nadużycie (znaczne) alkoholu, cukru, kawy i nikotyny.
  • Spożywanie leków, antybiotyków, steroidów, tabletek antykoncepcyjnych przez długi czas powoduje wyniszczenie bakterii kontrolujących ilość drożdżaków.
  • Brak higieny, niezmienianie ubrań i bielizny przez kilka dni.

Najbardziej rozpoznawalnymi objawami Kandydozy jest czerwona wysypka na skórze, która bez leczenia się powiększy – powoduje pieczenie, swędzenie,obrzęk. Oprócz tego mamy wiele fizycznych i psychicznych dolegliwości wywołanych przez grzyba z rodziny Candida: problemy trawienne, gazy, nudności, biegunki, wzdęcia, częste bóle głowy, stawów, brzucha, infekcje uszu, cienie pod oczami, problemy z koncentracjom i pamięcią, uczucie zmęczenia, stany depresyjne, niespokojny sen, nadmierny apetyt na słodycze.

W przypadku błon śluzowych mogą pojawić się białe plamy, owrzodzenia z upływami, nadżerki.

Leczenie
 
Leczenie grzybic to proces długotrwały. Sprawy nie można bagatelizować, ponieważ zaniedbana może spowodować poważne konsekwencje. Nieodzowną częścią terapii leczniczej jest odpowiednia dieta – musimy przestać dokarmiać grzyby cukrami, węglowodanami i żywnością przetworzoną. Lekarze coraz częściej stosują naraz leczenie metodą konwencjonalną w połączeniu z naturalnymi preparatami ziołowymi np. InventFarm. Musimy pamiętać jednak o tym, że nie powinniśmy działać na własną rękę – konieczna jest konsultacja ze specjalistą i odpowiednie badania.

Stwierdzenie kandydozy to nie tragedia. Choroba jest w pełni uleczalna, a leczenie w dużej mierze zależy od stopnia zaawansowania oraz od naszej postawy. Jeśli będziemy postępować zgodnie ze wskazówkami i pilnować przepisanej farmakologii, uciążliwe objawy powinny ustąpić szybciej niż nam się wydaje.

W.Press, 15-01-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe