PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Zabójcze stożki mogą leczyć

Neurotoksyny, pomagające jadowitym ślimakom polować, mogą leczyć ludzi. Przypuszczalnie da się z nich robić leki na chorobę Parkinsona, padaczkę czy nadciśnienie - informuje serwis "BBC Nature". więcej »

Zdrowszy papieros?

Z punktu widzenia lekarza najzdrowszy papieros to taki, którego nie wypalimy. A jednak dla milionów osób, które co roku próbują od nowa rzucić palenie, naukowcy z Cornell University mają rozwiązanie, które sprawi, że ich nałóg będzie nieco mniej wyniszczający - informuje "New Scientist". więcej »

Przebój Bee Gees zamiast „pocałunku życia”

Przy pierwszej pomocy reanimacyjnej wobec osób, które straciły przytomność wskutek nagłego zatrzymania mechanicznej akcji serca należy uciskać klatkę piersiową w takt przeboju Bee Gees "Stayin Alive" zamiast metody usta usta lub usta nos. więcej »

Jaskra lubi kobiety z północy

Nowe badania pozwoliły ustalić czynniki ryzyka poważnych chorób oczu - informuje pismo "Ophtalmology". więcej »

Ćwiczenia antystresowe pomagają chorym na raka piersi

Dzięki technikom redukującym stres poprawia się stan zdrowia pacjentek z rakiem piersi - zarówno pod względem psychologicznym, jak i fizjologicznym - informuje "Western Journal of Nursing Research". więcej »

Gimnastyka pomaga w nauce języka

Być może w przyszłości lekcje języka obcego będą nieco przypominały zajęcia z WF. Okazuje się bowiem, że ludzie przyswajają nowy język łatwiej, gdy nauce słów towarzyszy ruch - informuje "New Scisntist". więcej »

Co decyduje o naszej atrakcyjności dla komarów?

Mikroorganizmy żyjące na naszej skórze decydują o tym, jak atrakcyjni wydajemy się komarom. Odkrycie to może wpłynąć na strategię walki z malarią - czytamy na stronie PLoS ONE. więcej »

Glej to coś więcej niż wypełniacz

Komórki glejowe nie tylko zapewniają mózgowi spoistość, ale i wpływają na jego działanie. Udało się symulować te procesy dzięki modelowi komputerowemu - informuje pismo "PLoS Computational Biology". więcej »

Kiłę przywleczono do Europy po wyprawach Kolumba

Pierwsza zanotowana w Europie epidemia kiły wybuchła w 1495 r. Jednak zarazem w Europie oraz w innych częściach Starego Świata archeolodzy znajdowali szkielety pochodzące jeszcze z czasów poprzedzających odkrycie Ameryki, na których identyfikowano deformacje od kiły. więcej »

Odchudzenie się najczęstszym postanowieniem noworocznym

Odchudzenie się jest najczęstszym postanowieniem noworocznym, jednak tylko 20 proc. osób udaje się w nim wytrwać przez cały rok - wynika z danych przytoczonych przez U.S. Centers for Disease Control and Prevention w Atlancie. więcej »

Dzięki dobrej diecie mózg się nie kurczy

Witaminy i kwasy tłuszczowe omega 3 wydają się zapobiegać zanikowi mózgu związanemu z chorobą Alzheimera - informuje pismo "Neurology". więcej »

Ostatnia szansa na stypendia w najlepszych uczelniach wyższych Europie

Tylko do końca stycznia studenci kierunków ścisłych mogą zgłaszać się do IV edycji międzynarodowego programu Amgen Scholars. Najlepsi wezmą udział w letnim programie badawczym w laboratoriach najlepszych uczelni wyższych w Europie. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej. więcej »

Jakie perfumy powinniśmy kupić

Dlaczego zapach, który uważamy za piękny, innym wydaje się odpychający? Odpowiedź tkwi w naszych genach - odpowiadają naukowcy, których artykuł ukazał się w "International Journal of Cosmetic Science". więcej »

Badania ślimaczej pamięci mogą nam pomóc w zapamiętywaniu

Dzięki badaniom nad morskim ślimakiem Aplysia californica można będzie pomóc osobom mającym problemy z zapamiętywaniem - informuje "Nature Neuroscience". więcej »

Otyłość w starszym wieku związana z ryzykiem upadków

Otyłe osoby po 65. roku życia są narażone na upadki bardziej niż ich szczuplejsi rówieśnicy, choć w przypadku tych najbardziej otyłych tłuszcz może chronić przed potencjalnie groźnym złamaniem - czytamy w "Journal of the American Geriatrics Society". więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe