Walka z grzybicą pachwinową
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Walka z grzybicą pachwinową

Walka z grzybicą pachwinową

POCZEKALNIA. Szepty

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 14-12-2015

Fot. W. Press
 
Skóra wokół okolic intymnych, zarówno kobiet jak i mężczyzn, jest bardzo delikatna i wrażliwa na działanie różnorodnych czynników. Podwyższona temperatura ciała, wysoka wilgotność w zagłębieniach i fałdach skóry, pot wydzielany w pachwinach czy zbyt obcisła bielizna sprawiają, że każdego dnia narządy intymne narażone są na różnorodne, często bolesne i nieprzyjemne dolegliwości, infekcje, stany zapalne czy choroby. Najczęściej występującą infekcją w okolicach intymnych, szczególnie u młodych mężczyzn w okresie wakacyjno - letnim, jest grzybica pachwinowa, która wprawdzie nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia człowieka, ale potrafi skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązków.

Przyczyny i objawy grzybicy pachwinowej

Grzybica pachwinowa, wywoływana głównie przez bakterie, wciąż stanowi wstydliwy, wręcz żenujący problem, ukrywany nawet przed najbliższymi członkami rodziny. W zdecydowanej większości przypadków przyczyną rozmnażania się bakterii odpowiedzialnych za występowanie grzybicy pachwinowej są między innymi: wysoka wilgotność w okolicach intymnych, podwyższona temperatura ciała, obcisła bielizna jak również uprawianie niektórych dyscyplin sportowych. Korzystanie z miejsc publicznych takich jak: solarium, basen, sauna czy toalety w wielkich centrach handlowych również sprzyja przenoszeniu bakterii odpowiedzialnych za powstawanie i rozwój choroby. Bardzo często zdarza się, że dolegliwość zostaje przeniesiona z innych regionów ciała: stóp lub paznokci. Pierwszym, najbardziej charakterystycznym objawem grzybicy pachwinowej jest pojawienie się rumienia czyli czerwonych, szorstkich plam często z pęcherzami lub bąblami, swędzenie, pieczenie oraz łuszczenie skóry. Zmiany na skórze szybko obejmują między innymi: wewnętrzną stronę ud, podbrzusze, pośladki, a nawet dolną część pleców. W takiej sytuacji osoba, zaniepokojona zmianami na skórze powinna pokonać wstyd i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który po dokonaniu diagnozy, wdroży odpowiednie leczenie.

canesporpachwiny.jpg

Leczenie grzybicy pachwinowej

Podstawę leczenia grzybicy, nie tylko pachwinowej, stanowią różnorodne preparaty na grzybice w postaci specjalnych, medycznych kremów, maści oraz płynów, dostępnych zwykle na rynku bez recepty w przystępnej cenie. W walce z grzybicą doskonale sprawdzają się również preparaty na grzybicę w formie pudru lub talku, które osuszają zmienione miejsca oraz przyspieszają proces gojenia i regeneracji skóry, a przy tym łagodzą nieprzyjemne, często bolesne dolegliwości. W skrajnych i zaawansowanych przypadkach koniecznością staje się przyjmowanie doustnych preparatów na grzybicę. Niezwykle istotną rolę, obok terapii różnorodnymi preparatami na grzybicę, odgrywa właściwa higiena oraz pielęgnacja ciała, szczególnie w okolicach intymnych, noszenie luźnej i przewiewnej bielizny, najlepiej bawełnianej, jak również częste zmiany bielizny i ręcznika. Pacjent powinien bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, ponieważ przedwcześnie zakończona terapia prowadzi do nawrotów choroby, która jest szczególnie uciążliwa dla młodych i aktywnych fizycznie osób.

W. Press, 14-12-2015, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe