Czy ból w okolicy brzucha to zawsze powód do dużego niepokoju?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Czy ból w okolicy brzucha to zawsze powód do dużeg…

Czy ból w okolicy brzucha to zawsze powód do dużego niepokoju?

POCZEKALNIA. Szepty

SNS

zdrowemiasto.pl | dodane 06-05-2022


 
Dyskomfort w okolicy jamy brzusznej to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości zdrowotnych. Może ona dotyczyć osób w różnym wieku. Czy każdy ból brzucha to powód do niepokoju i kiedy warto sięgnąć po preparat leczniczy (np. tabletki Tribux Bio)? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Ból o wielu obliczach

Dolegliwości bólowe w obrębie jamy brzusznej mogą spotkać każdego, niezależnie od ogólnej kondycji zdrowotnej, wieku czy też płci. Jednocześnie, dyskomfort w okolicy brzucha może mieć wiele różnych przyczyn. Bardzo często ból związany jest z zaburzeniami trawienia lub z zaburzeniami czynności układu pokarmowego. Manifestują się one na wiele różnych sposobów. Wiele osób przynajmniej raz w życiu doświadczyło takich objawów jak wzdęcia, uczucie pełności, nudności, biegunka czy też zaparcia. Większość z nich jest bardzo nieprzyjemna i może wpływać także na utrudnienie codziennych kontaktów towarzyskich, a w dalszej perspektywie prowadzić do pogorszenia samopoczucia psychicznego. W sytuacji, gdy przedstawione objawy mają charakter łagodny do umiarkowanego, warto sięgnąć po jeden z preparatów leczniczych. Kiedy jednak ból i dyskomfort utrzymują się przez dłuższy czas, regularnie powracają lub mają charakter ostry, należy skonsultować się z lekarzem i wykluczyć poważniejsze dolegliwości związane z chorobami poszczególnych narządów wewnętrznych.

sns1.jpg

Ważna właściwa dieta oraz styl życia

Jeśli mamy skłonności do problemów trawiennych oraz dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności układu pokarmowego, w codziennym jadłospisie warto postawić na lekkostrawną dietę oraz inne składniki, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie układu trawienia. Należy pamiętać o tym, aby dieta była lekkostrawna, bogata w pełnowartościowe składniki odżywcze, w tym warzywa i owoce. Posiłki należy spożywać w regularnych odstępach czasowych, a poszczególne porcje nie powinny być zbyt duże, aby układ trawienny mógł sobie z nimi bez problemu poradzić. Nie można też zapominać o regularnym nawadnianiu organizmu. Z codziennego jadłospisu należy wykluczyć lub maksymalnie ograniczyć tłuste i smażone produkty oraz żywność wysoce przetworzoną, która nie jest dobra dla układu pokarmowego. Do codziennej diety warto z kolei włączyć produkty, które usprawniają procesy trawienne: jogurty, kefiry, kiszone ogórki czy kiszoną kapustę, które są naturalnymi probiotykami. W niektórych sytuacjach, pomimo stosowania zdrowej i zbilansowanej diety, może okazać się niezbędne doraźne zastosowanie preparatu na ból brzucha, np. tabletek Tribux Bio. Na prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego ma również wpływ regularna aktywność fizyczna.

Lek czy suplement?

Wybierając preparat na ból brzucha, zdecydowanie warto postawić na lek, który jest o wiele lepiej przebadany od suplementu diety i podlega regularnym kontrolom. Jednym z takich leków są np. tabletki Tribux Bio 100 mg, firmy Biofarm. Taki produkt leczniczy pozwoli złagodzić objawy związane z czynnościowymi zaburzeniami układu pokarmowego. Zawarta w jego składzie trimebutyna wykazuje bezpośrednie działanie na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i pozytywnie wpływa na regulację pracy przewodu pokarmowego. Preparat ten dostępny jest zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i w tych internetowych. Należy pamiętać o tym, że ból w okolicy jamy brzusznej ma najczęściej błahe przyczyny, jednak nigdy nie można od razu wykluczyć poważniejszych schorzeń związanych z trawieniem.

SNS, 06-05-2022, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe