Odchudzanie. Dieta. Co dalej z odchudzaniem? Do płaskiego brzuszka droga wyboista
Strona główna » Ogród Ewy » Odchudzanie » Co dalej z odchudzaniem? Do płaskiego brzuszka dro…

Co dalej z odchudzaniem? Do płaskiego brzuszka droga wyboista

OGRÓD EWY. ODCHUDZANIE

Lek. med. Ewa Wojas

zdrowemiasto.pl | dodane 13-05-2009
A dalej? TO SAMO. Nasz Kolega, ortopeda, dr Robert Świerczyński, zapewnia, że osobę aktywną różni od pasywnej (albo, jak kto woli, leniwej) około 7 tysięcy ruchów ręką dziennie!!! Tu ukrywają się te wszystkie osoby, które nie zachowując diety nie tyją! My, grubasy, do nich nie należymy. Albo zdobędziemy się na większą aktywność, albo czeka nas dieta do końca życia. Taka jest prawda. I to nie tylko aktywność latem...

aktywnosc_ppk_2.jpg

Pamiętajmy też, że skuteczna kuracja odchudzająca niesie ze sobą pewne zagrożenia dla urody. Nasz wysiłek wreszcie przynosi efekty. Z satysfakcją obserwujemy, jak luźne stają się ubrania i poprawia kondycja. Niestety, nie tylko ubrania. Podobnie dzieje się ze skórą.

Czy zdrowa, napięta i gładka skóra jest nieosiągalna dla nieco starszej, nieco tęższej i nieco zabieganej, za to odnoszącej sukcesy w walce z nadwagą Pani?
Po pierwsze - kłopoty ze skórą mają również całkiem młode kobiety (ba, dziewczyny!), które schudły dużo i szybko.
Po drugie - „cudowne” diety są dobre, gdy po świętach przybyło nam 3 kg. Większa nadwaga, zdobywana latami, wymaga powolnego „zeskrobywania” sadełka. Tłuszcz tkwi „poupychany” w różnych miejscach, między innymi pod skórą. Jeśli chudniemy - znikają fałdki. Jeśli chudniemy szybko - pojawiają się zmarszczki. Dla zdrowia i urody warto chudnąć powoli.
Po trzecie - prawie wszystkie kosmetyki poprawiające wygląd skóry i „na cellulitis” zawierają to samo - wyciąg z bluszczu, ostrokrzewu, skrzypu, kofeinę, wyciąg z alg, witaminy. W różnych stężeniach i kombinacjach. Nie znam preparatów mających i unikalny skład, i przystępną cenę. Nie znam też takich, które działają poprzez akt kupna.

Wszystkie preparaty wyszczuplające i antycellulitowe aktywizują metabolizm skóry: poprawiają ukrwienie, zmniejszają obrzęki, pobudzają miejscową przemianę materii. W efekcie skóra jest bardziej sprężysta, gładka i jędrna. A o to przecież chodziło.

Warto wypróbować kilka preparatów, a jest ich sporo: Krem wyszczuplający z kompleksem antycellulitis (firmy Norel), Kontur - Żel Antycellulitis i Balsam Do Ciała (Dax Cosmetics), żele i kremy wyszczuplające Bielendy, BanDi, Flos-leku i najlepszy DLA NAS włączyć do stałego zestawu kosmetyków do pielęgnacji ciała. I używać codziennie! Postawiony na półce nie działa, niestety. Podałam nazwy tanich kosmetyków, bo jeśli mają działać, to trzeba ich używać stale. Zamiast balsamu nawilżającego po kąpieli.

Większość kremów wymaga wmasowania w skórę. Jest to bardzo pożyteczny i wskazany zabieg. Już sam masaż ma zbawienne działanie na skórę. I nie trzeba specjalnych umiejętności aby wygłaskać swoje nogi i biodra. Zasadą jest zachowanie kierunku od dołu do góry. Szorstkie rękawice, różne „aparaty do masażu” będą równie pomocne.
Bardzo wskazane są też żele i mydła do peelingu – zetrą obumarły naskórek i pobudzą krążenie krwi w skórze. Te wszystkie zabiegi wspomogą Was w walce o ładną, jędrną skórę.

W wersji „de lux” są zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Na początek kosmetyczka zaordynuje serię zabiegów z mikronizowanymi algami – algi pomagają spalić tłuszczyk z najtrudniejszych miejsc. Na taki zabieg należy przeznaczyć 2-2,5 godziny i ok. 130-170 PLN. I tak około 10 razy, co 3 dni. SYSTEMATYCZNIE!!! A później seria zabiegów pojędrniających (np. Toning Body Wrap czy Thalgomine Mask) i krem do domu, do codziennego użytku. Wyniki są naprawdę dobre, ale i koszt niemały.

A jeśli jest naprawdę źle? Operacje plastyczne są drogie i, jak każdy inny zabieg operacyjny, wiążą się z ryzykiem. Poprawianie urody za pomocą skalpela to też ciężka praca (dla pacjenta!) i długi okres rekonwalescencji, pełen wyrzeczeń i ograniczeń.
Niełatwa jest droga do płaskiego brzuszka!

Lek. med. Ewa Wojas, 13-05-2009, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe