PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Dieta niskokaloryczna i witaminy? Z lekarzem bezpieczniej

Dieta niskokaloryczna na przednówku to poważna sprawa. Owoce i warzywa są już w tym okresie mniej wartościowe niż w sezonie zbioru – im też nie służy długie przebywanie w domu. Do tego mamy ograniczyć ilość jedzenia w ogóle... więcej »

Co dalej z odchudzaniem? Do płaskiego brzuszka droga wyboista

A dalej? TO SAMO. Nasz Kolega, ortopeda, dr Robert Świerczyński, zapewnia, że osobę aktywną różni od pasywnej (albo, jak kto woli, leniwej) około 7 tysięcy ruchów ręką dziennie!!! Tu ukrywają się te wszystkie osoby, które nie zachowując diety nie tyją! więcej »

O odchudzaniu słów kilka

Z początkiem nowego roku najczęściej zaczynamy „nowe, lepsze życie”. Świąteczne obżarstwo budzi w nas poczucie winy, pasek z trudem się zapina - czyli... d i e t a ! Im mniej kalorii tym lepiej. Do tego zestaw ćwiczeń, po których będziemy jęczeć z bólu... Zaczynamy pokutę! więcej »

Karta prawidłowego żywienia

Dla utrwalenia przypomnijmy podstawowe zasady diety, które omówiliśmy w poprzednim artykule. Dieta powinna być urozmaicona, podstawowe posiłki powinny mieć dużą wartość odżywczą, lecz małą energetyczną (dużo żywności pochodzenia roślinnego o małym stopniu przetworzenia). więcej »

Wydatki energetyczne. Zapotrzebowanie na energię

Zanim zaplanujesz własną kurację odchudzającą sprawdź jakie jest zapotrzebowanie Twojego organizmu na energię. Najpierw należy ustalić zapotrzebowanie związane z podstawową przemianą materii PPM (są to nakłady na pracę układu oddechowego, krążenia i nerwowego, utrzymanie temperatury ciała, budowę i odbudowę tkanek). więcej »

Leczenie otyłości. Zmiana stylu życia

Stwierdzono, że stosowanie wysiłku fizycznego razem z dietą powoduje redukcję tkanki tłuszczowej i w niewielkim stopniu tkanki mięśniowej, natomiast leczenie wyłącznie za pomocą diety redukcję masy mięśniowej w większym stopniu. więcej »

Kryteria typu otyłości. Wskaźnik WHR

Nasza masa zależy jednak również od budowy ciała, która może być asteniczna, atletyczna lub pykniczna. Dla naszych celów zmodyfikujemy te pojęcia jako budowę ciała drobną, średnią lub mocną. więcej »

Otyłość i nadwaga

Szacuje się, ze w Polsce nadwaga (umiarkowana otyłość) występuje u 20 - 30% populacji dorosłych i ok. 8.1% dzieci, zaś otyłość znaczna u 12 - 15% populacji dorosłych i ok. 5% populacji dzieci. więcej »