Seksuolog. Problemy z osiągnięciem wzwodu
Strona główna » Seks w Zdrowym Mieście » Seksuolog » Problemy z osiągnięciem wzwodu

Problemy z osiągnięciem wzwodu

DONIESIENIA LISTONOSZA. Seksuolog

Monika Trzcińska, psycholog

zdrowemiasto.pl | dodane 10-02-2010

Monika Trzcińska, psycholog
 
Mam poważny problem. Masturbuję się od 3 lat, czasem nawet po kilka razy dziennie. Skończyłem to robić i po 3 dniach mój penis nie osiąga wzwodu. Czy, jak już nie będę się onanizował, wszystko wróci do normy? Proszę o bardzo szybką odpowiedź, bo bardzo się denerwuję. Cezary z Krakowa, lat 15

Myślę, że to zbyt krótki czas, aby martwić się brakiem wzwodu. Spróbuj poczekać tydzień lub dwa; obserwuj czy dzieje się coś niepokojącego. Jeśli zaprzestaniesz masturbacji, w nocy mogą pojawić się polucje nocne (mimowolne wytryski nasienia). Postaraj się także nie skupiać na wzwodzie. Twój lęk może również blokować reakcje fizjologiczne organizmu. Jeśli brak wzwodu będzie się utrzymywać, napisz do nas ponownie, a wówczas powiemy Ci, co masz dalej zrobić. (mt)

Jestem Polakiem, ale obecnie mieszkam w Anglii. Mam problem, z którym borykam się od lat. Jestem osobą z problemami zaburzenia emocjonalnego i nie daję sobie rady z seksem. W moim życiu nie było wielu partnerek, nie miałem też prawdziwego orgazmu. Nie wiem, dlaczego nie mam wzwodu. Od 5 lat onanizuję się. Jest to dla mnie wstydliwe, ale nie mam żadnej partnerki. Obserwując moje genitalia spostrzegłem, że są mniejsze. Od dwóch tygodni mam partnerkę, z która chcę być, ale jest okropnie, gdyż nie współżyjemy, bo ja nie mogę, nie daję rady z moim członkiem. Jestem okropnie przerażony! Nie wiem, co robić. Jestem za granicą i nie mam jak się skontaktować z lekarzem. Moja dziewczyna jest "w tych sprawach" doświadczona, ale nie daje rady "postawić" mi członka. Nie jest zadowolona w naszym związku. Co mam robić? Jak mam sobie poradzić? Jak stać się mężczyzną? Jestem załamany i boje się, że mój związek skończy się katastrofą. Adam, lat 36

Panie Adamie, pan jest mężczyzną i ta kwestia jest niezaprzeczalna! Jeśli nie osiąga Pan wzwodu to oznacza, że coś jest nie tak z pana zdrowiem, i że koniecznie należy wykonać niezbędne badania, aby trudność usunąć. Jeżeli zaburzenie erekcji dotyczy erekcji rannych, nocnych, dziennych oraz w trakcie masturbacji, ich przyczyna prawdopodobnie ma podłoże organiczne (krążeniowe, neurogenne, hormonalne).
Co robić? Wskazane jest przeprowadzenie niezbędnych badań takich jak: badanie USG miednicy, poziomu testosteronu, prolaktyny, cukru i cholesterolu we krwi. Z tymi badaniami należy skierować się do specjalisty.
Jeśli nie ma Pan możliwości przeprowadzenia konsultacji lekarskiej za granicą, warto wrócić, aby w Polsce zwrócić się do lekarza. Wrócić chociaż na czas badań. To ważne, aby zabrać się za to szybko, gdyż Pana życie intymne na tym traci, a przecież tak wcale być nie musi.
Panie Adamie, proszę nie ukrywać tego przed specjalistami, to zaburzenie jak każde inne i należy je zlikwidować. Proszę także porozmawiać z dziewczyną, że konsultował się Pan z nami i że owe problemy, które pojawiają się a dotyczą erekcji, mają prawdopodobnie podłoże krążeniowe, neurogenne albo hormonalne, i że musi Pan wykonać badania, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Proszę także przekazać partnerce, że Państwa starania przyniosłyby efekt, gdyby źródło problemu było inne, bo w tym przypadku trzeba będzie zadziałać lekami. Jeśli Pana dziewczyna pozna prawdę, nie będzie miała do siebie pretensji, że pana nie podnieca, że nie jest w stanie pana rozbudzić itp. Warto, aby wiedziała, że to nie jest ani jej ani Pana wina. To organizm źle pracuje i trzeba o niego się zatroszczyć, aby sytuację zmienić, poprawić.
Pozdrawiam i w razie problemów proszę pisać, jesteśmy obok. (mt) 250906

Monika Trzcińska, psycholog, 10-02-2010, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------