PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Mój pierwszy kontakt seksualny. Molestowana

Mając 17 lat byłam molestowana seksualnie. Ten człowiek nic mi nie zrobił. Tylko mnie obmacywał. To było po imprezie i byłam pijana. Jedyne co mogłam wtedy zrobić, to prosić "niech pan wyjdzie". To był mój pierwszy... więcej »

Fascynacja, zauroczenie... Miłość? Wakacyjna przygoda

Adres ten dostałam od znajomej, która z czasem stała się przyjaciółką :) Nigdy nie pisałam do psychologa i w ogóle rzadko rozmawiam z kimś o swoich problemach, ale ostatnio czuję, że nie potrafię więcej już udźwignąć. Zawsze byłam uśmiechnięta i pomagałam innym w potrzebie. Teraz, niestety, ja sama potrzebuję pomocy, jednak w miejscu, w którym się znajduję, nie mam jeszcze nawet znajomych, nie wspominając o przyjaciołach... więcej »

Mówi, że mnie nie kocha... Nieszczęśliwa miłość

Znów będzie o miłości, o nieszczęśliwej miłości. On był trzecim chłopakiem, z którym planowałam przyszłość. Dwóch wcześniejszych zapewniało mnie o swojej miłości, ale potem z dnia na dzień mówili po prostu "nie kocham cię" i już. Nie mogłam tego pojąć. Ciągle ten sam schemat. więcej »

Zaburzenia lękowe. Depresja. Nerwica natręctw. Boję się igły

Ciągle boję się chorób psychicznych. Ciężko mi te myśli kontrolować, więc pojawiają się. Jest mi wtedy naprawdę ciężko. Od dwóch miesięcy chodzę na psychoterapię, jest więc lepiej, bo tabletki zmniejszyłam o 75% dawki i są dni, kiedy wystarczają mi tylko tabletki ziołowe typu Persen. Najgorsze jest to, że nie potrafię jeszcze tak naprawdę zapomnieć o chorobach psychicznych. więcej »

Pobił mamę! Mój brat nam zagraża. Antyspołeczne zaburzenia osobowości

Od kiedy pamiętam, mój 21-letni brat był dziwny i chociaż był wielokrotnie w różnych ośrodkach wychowawczych z opieką psychologa lub psychiatry, to nie został uznany za psychicznie chorego. Od dwóch lat jest jednak tragicznie! Nie daje żyć mamie... więcej »

Teraz już wiem, że jestem raczej gejem. Homoseksualizm?

Od 14-tego roku życia miałem problemy z orientacją seksualną, ale teraz już wiem, że jestem raczej gejem. Ukrywam to, jak tylko się da, ponieważ boję się braku akceptacji i przejawów dyskryminacji... więcej »

Poznałam przez internet mężczyznę. Zakochałam się. Co ma zrobić?

Parę miesięcy temu poznałam przez internet mężczyznę, którego jeszcze nie widziałam a już poczułam, że jest wspaniałym człowiekiem. Cudownie nam się rozmawiało i podczas naszych rozmów odczuwałam takie emocje, jak nigdy wcześniej w życiu (serce zaczynało mocniej bić i czułam, jak ten mężczyzna mnie pociąga). Postanowiłam się z nim spotkać... więcej »

Boję się wind, tuneli, restauracji, toalet miejskich... Mam depresję?

Chodziłam do różnych lekarzy. Jeden mówił, że to guz mózgu, drugi, że cukrzyca, trzeci, że wrzody na żołądku. Jak się okazało nic mi nie było, więc dostałam skierowanie do poradni zdrowia psychicznego. Tam stwierdzono, że mam depresję... więcej »

Zaczęły się wizyty Urzędu Skarbowego, potem komornika... Mocno to odczułam.

Jestem pacjentką Poradni Zdrowia Psychicznego od bardzo dawna, może nawet od 10 lat. Powody: nie mogę spać, często i szybko się denerwuję, niekiedy zdarzało się, że robiło mi się słabo, często się pocę, to mi znowu zimno, itd. Miałam kiedyś własny sklep, ale pewna osoba, która mi prowadziła dokumentację sklepową, doprowadziła mnie do bankructwa... więcej »

Masturbacja. Robię to bardzo często i potrzebuję dodatkowych bodźców w postaci np. pornografii

Jesteśmy tzw. małżeństwem weekendowym. Mąż studiuje w innym mieście. Jestem często sama. Moje życie obfituje w wiele stresowych sytuacji. By rozładować napięcie od dawna zaspokajam się sama... więcej »

Narkotyki. Jego uzależnienie - nasz problem!

Jestem wrogiem narkotyków i starałam się mu wyperswadować, że palenie szkodzi. Jednakże bezskutecznie. Podtykałam "pod nos" artykuły omawiające szkodliwość "trawki", straszyłam, że odejdę, odeszłam i... nic nie pomogło. więcej »

Po rozwodzie wybrałam życie w pojedynkę. Samotność

Niestety, za moim przyzwoleniem, na tym pierwszym spotkaniu doszło między nami do zbliżenia. Potem on wyjechał i nigdy więcej się nie odezwał. Moje próby kontaktu e-mailowego i telefonicznego pozostały bez echa... więcej »

Zacząłem palić ogromne ilości marihuany

Wszystko zaczęło się od małego, niepozornego kłamstewka mojej dziewczyny. Wtedy zostało zachwiane moje zaufanie. Po 7 miesiącach trwania w związku, moje uczucia osłabły do tego stopnia, że zerwałem z nią. Ona kochała mnie dalej. Nie byliśmy ze sobą 1,5 miesiąca... więcej »

Zacząłem u niej mieszkać. Ma dziecko. Wszystko tuszuję przed przyjaciółmi i rodzicami...

Od 10 miesięcy spotykam się z dwa lata ode mnie starszą dziewczyną. Ona ma własne mieszkanie. Od jakiegoś czasu zacząłem u niej mieszkać. Czuję się tam trochę jak gość i to też jest może jakąś przeszkodą... więcej »

Nie potrafię radzić sobie ze stresem

Jestem 22-letnim studentem AM w Poznaniu. Coraz częściej nie potrafię radzić sobie ze stresem. Tragedia jest przed egzaminami, na ogłaszaniu wyników, itp., ale nie tylko... więcej »