PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

ZOK - zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Poprawna komunikacja

U mojej córki (15 lat) stwierdzono ZOK. Lekarz prowadzący napisał w rozpoznaniu również "borderline" ze znakiem zapytania. Na stronach internetowych szukam wskazówek do właściwego postępowania w odniesieniu do niej... więcej »

Ona kocha mnie, ale lubi „trójkąciki” seksualne

Przez cały czas ja i mój znajomy zaspokajaliśmy swoje i jej potrzeby seksualne. Jednak tego lata, gdy kolega wyjechał na wczasy, zrozumiałem, że ona już spoważniała i... zakochałem się w niej. Miłość jest odwzajemniona. Teraz jednak wyjechała na wakacje do Hiszpanii... więcej »

Narkotyki. Zaczęłam zażywać amfetaminę

Jestem studentką ostatniego roku studiów. Zaczęłam zażywać amfetaminę prawie 3 tygodnie temu. Powodem była długa przerwa w nauce i brak koncentracji. Nie potrafiłam również długo się uczyć... więcej »

Poczucie własnej wartości

Czuję się całkowicie wypalona i nie mam już siły walczyć o nasz związek. Każde kolejne rozmowy kończą się kłótnią. Dziś wyczuwam ogromną różnicę wiekową i intelektualną między nami... więcej »

W dzieciństwie byłam wykorzystywana przez mojego brata ciotecznego

W dzieciństwie byłam wykorzystywana przez mojego brata ciotecznego. On miał 13 a ja 8 lat. Godziłam się na to, bo było mi przyjemnie. Od IV klasy co chwila miałam chłopaka, całowałam się z nim i dotykałam go... więcej »

Ojciec próbował ją zgwałcić

Dziewczyna ma 32 lata, 12-letnią córkę i męża, z którym nie układa jej się zbyt dobrze. Małżeństwo trwa 12 lat i pewnym problemem jest ojciec. Ojciec biologiczny, który przestał się z nią kontaktować 16 lat temu, a nie tak dawno objawił się w jej życiu w postaci... głosu w telefonie. Ten głos spowodował panikę... więcej »

Kocham go chyba aż za bardzo

Mój problem jest trochę dziwny. Mam chłopaka, którego bardzo kocham i który również kocha mnie. Niestety, ja kocham go chyba aż za bardzo, bo każda kłótnia, nawet najmniejsza sprzeczka powoduje, że zaczynam płakać. W mojej głowie rodzi się myśl, że "on mnie już nie kocha!" Boję się, że będzie chciał ze mną zerwać, że go stracę, a tego bym nie przeżyła. Nie potrafię być twardą, pokazać, że się nie przejmuję... więcej »

Nerwica natręctw. Zawroty głowy

Od 4 lat choruję na nerwicę natręctw. Zaczęło się od niewielkich uporczywych niechcianych myślach i związanych z nimi czynności. Podjąłem leczenie. Obecnie biorę Luxetę i Zalastę. Chodzę do psychologa, ale to nie bardzo pomaga. Rok temu byłem w IPIN w Warszawie, ale nie do końca słuchałem rady terapeutów. Źle się tam czułem... więcej »

Denerwuje mnie ludzka głupota... Jestem sfrustrowana. Mąż lekkoduch?

Jestem sfrustrowana. Denerwuje mnie ludzka głupota, charczenie sąsiada piętro wyżej, dzieci wrzeszczące pod oknami, wszechobecni dresiarze zajeżdżający drogę na ulicy. Boję się jeździć szybko autem i, siedząc obok kierowcy, kurczowo zaciskam ręce na oparciu. Denerwuje mnie, kiedy ktoś mówi dużo i bez sensu... więcej »

Nieśmiałość, lęk... Fobie społeczne. Ćwiczenia relaksacyjne

Proponujemy Ci nauczenie się stosowania techniki relaksacji (autorstwa Wolpe), dzięki której możliwe jest całkowite zwalczenie lęku poprzez opanowanie sposobu radzenia sobie z nim. Jednak nauczenie się tej techniki wymaga czasu. Dlatego my postaramy się wprowadzić Cię na początkowy etap tego procesu. Chcielibyśmy jednak, abyś wiedział nieco, o co chodzi w tej metodzie... więcej »

Homoseksualizm? Mógłbym powiedzieć, że jestem gejem, ale wydaje mi się, że na tyle wgłębiłem się już w zagadnienie homoseksualizmu, że wiem, iż nie jest to dokładnie tak

Moja mama bywała wybuchowa, trzymała mnie "pod kloszem", na dużo rzeczy nie pozwalała, potrafiła zawstydzić mnie publicznie robiąc mi np. awanturę na cały sklep. Czułem, że mogę mniej niż koledzy. Nie jeździłem na szkolne wycieczki, z imprezy zawsze musiałem wychodzić pierwszy. Ojciec? Hm. Ojciec po prostu był... więcej »

Zaburzenia pamięci, nagłe zasypianie. Padaczka (epilepsja)?

Mieszkamy razem od kilku miesięcy i wkrótce spodziewamy się dziecka. Problem, z którym nie umiem(-y) sobie poradzić, polega na tym, że pod wpływem stresu zdarza się jemu nie pamiętać, co robił w danej chwili. Zdarzyło mu się nie wrócić kilka razy na noc do domu. Zawsze miało to miejsce po silnym stresie... więcej »

Jesteśmy spokrewnieni. Konflikt nie tylko serologiczny

Cieszymy się, że do nas napisałeś. Problem, który nam przedstawiasz w liście, jest bardzo ważny i dotyczy sporej grupy osób. Często jest tak, że osoby pozostające w związku z osobą spokrewnioną wstydzą się tego, boją się opinii innych i ukrywają ten fakt. A przecież warto dowiedzieć się, jak w takiej sytuacji postępować, czy jest to etyczne, czy w ogóle zakazane itd. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że poruszyłeś taką kwestię i gratulujemy odwagi! więcej »

Nie chce mi się żyć... Depresja i myśli samobójcze

Mam 29 lat, jestem wysokim, przystojnym facetem. Ktoś mógłby powiedzieć, a czego można chcieć więcej od życia? Mnie na niczym nie zależy. Mogę umrzeć choćby dziś. Mam to gdzieś. Po co żyć, kiedy życie nie ma sensu ani celu. Ponad rok temu rozwiodłem się... więcej »

Depresja. Biorę leki na depresję. Jak pomóc mężowi?

Mianowicie mój mąż od kilku miesięcy jest inny, jakiś dziwny, zamknięty w sobie, mało się odzywa itp. Jak z nim o tym rozmawiałam to powiedział, że nie ma chęci do życia, nic go nie cieszy. Nasze pożycie seksualne też ustało dawno temu, nie jest to normalne w jego wieku... więcej »