PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Nerwy i lęki. Stresujące sytuacje w pracy

Od jakiegoś czasu mam problemy związane z nerwami i lękami. Nie mogę sobie z nimi poradzić i myślę, że potrzebuję pomocy. W sytuacjach bardzo stresujących i nasilających się mój organizm reaguje w sposób nerwowy i wtedy nasila się we mnie stan ogólnego zdenerwowania, obaw, lęku itd. więcej »

Stres w szkole. Problemy zaczęły się odkąd zaczęła naukę w liceum

Chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób diagnozuje się i leczy nerwice. Sprawa nie dotyczy mnie, lecz mojej siostry, która ma 18 lat. Problemy zaczęły się odkąd zaczęła naukę w liceum. więcej »

Schorzenia dermatologiczne a stan psychiczny. Trądzik

Chciałbym zaczerpnąć porady psychologa. Choruję na trądzik od 8 lat, ale od roku zauważyłem, że nie tylko na trądzik, ale także na zaburzenia psychiczne związane chyba z trądzikiem. Wydaję mi się, że są to poważne zaburzenia i jestem świadomy z bezsensowności czynności, które wykonuję pod ich wpływem. więcej »

Do niedawna miałem wspaniałą dziewczynę. Rozstanie

Do niedawna miałem wspaniałą dziewczynę. Byliśmy razem ponad 3 lata, lecz parę dni temu zerwała ze mną :( Były już takie sytuacje, że czasem rozstawaliśmy się na dzień lub dwa, ale potem już wszystko było w porządku. więcej »

Nie czuję się bezpiecznie podczas bezpośredniego kontaktu z mężem

Po każdym jego wybuchu czuję, jak wszystko we mnie drętwieje i kurczy się, że wolałabym się gdzieś schować. Moja pierwsza reakcja, to ucieczka od takich momentów, ale jak nie wytrzymuję tego napięcia to wybucham również. więcej »

Czy objawy te mogą wskazywać na anoreksję bądź bulimię?

Moim największym problemem jest to, że straciłam apetyt, co spowodowało, że straciłam również na wadze. Niekiedy jest mi duszno. Gdy się zdenerwuję i coś jem, mam dziwne napady gorąca. więcej »

Gdzie się nie zbliżę, poznaję lesbijki i biseksualistki. Zaczynam tęsknić za kobietą. Biseksualizm, homoseksualizm?

Gdzie się nie zbliżę, poznaję lesbijki i biseksualistki. I zaczynam... tęsknić za... kobietą! Zaczynam bać się siebie. Nie chodzę na imprezy, bo nie wiem, co się stanie, gdybym poczuła alkohol w głowie. Ten temat jest wszędzie! Ludzie ciągle mówią o homoseksualistach. więcej »

Od ponad dwóch lat jestem związana z kobietą (jestem lesbijką). Mam nerwicę natręctw

Moja dziewczyna przytula się do mnie, a mi w głowie pojawia się myśl, że kocham wspomnianego mężczyznę i automatycznie dostaję jakby "odrzutu" (odsuwam się, aby uniknąć takich myśli). Kompletnie nie wiem, co mam robić i co to znaczy? więcej »

Gdy wyjechał odczułam straszną pustkę, tak bardzo tęskniłam. Rozstania

Ogromnie bałam się, że on już nie wróci, że coś mu się stanie, bo w tym czasie odbyły się ataki terrorystyczne w Londynie. Tak bardzo była to dla mnie sytuacja traumatyczna, że zaczęło mnie boleć serce... więcej »

Rumienie się. Czerwieniłem się od zawsze w najprzeróżniejszych chwilach.

Od wielu lat zmagam się z pewnym problemem, a mianowicie rumienieniem się. Właściwie nie powinienem tego tak nazywać, gdyż w trakcie "rumienienia" moja twarz przyjmuje kolor nie tyle czerwony co ciemno-bordowy. więcej »

Dziecko. Nie może poradzić sobie z opanowaniem strachu, lęku. Moczenie się dzieci nocą

Mój synek nie może poradzić sobie z opanowaniem strachu, lęku. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że stał się strasznym pesymistą. więcej »

Zaburzenia lękowe z lękiem napadowym. Agorafobia?

Często miałam mdłości, ale uznałam, że to naturalna reakcja na stres. Jednak pewnego razu, podczas apelu, mimo że nie było tam stresujących sytuacji, zrobiło mi się nagle niedobrze, gorąco i przytłoczył mnie fakt, że na sali było dużo osób. Szybko musiałam salę opuścić. więcej »

Zawroty głowy, ogromny ból w klatce piersiowej itp. Myślałem, że zaraz umrę. Zaburzenia lękowe?

Od pewnego czasu, dokładnie od dwóch miesięcy, zacząłem się dziwnie czuć. Początkowo myślałem, że to serce, ale badania wykluczyły te dolegliwości, tzn. tuż przed wyjazdem z Polski, pod koniec września dostałem jakiegoś dziwnego ataku... więcej »

Nerwica. Mam ataki lękowe. Depresja. Dosyć często mam myśli samobójcze

Mam bardzo dziwny problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Problem ten polega na tym, że dosyć często mam myśli samobójcze, które, szczególnie nocą, są bardzo męczące, ponieważ powodują bezsenność i stres. więcej »

Depresja. Coraz bardziej jest zgorzkniały, coraz mniej ma siły i coraz częściej mówi, że przegrał z życiem

Mój znajomy cierpi na depresję. Ta depresja to wynik jego nieudanego dzieciństwa, w którym mama wychowywała go pod kloszem, zwracając uwagę na młodsze dzieci, które - jej zdaniem - potrzebowały więcej uwagi i uczuć, nie dając jemu żadnego przygotowania do życia. więcej »