SEKSUOLOG. Onanizm. Uzależnienie od masturbacji?
Strona główna » Seks w Zdrowym Mieście » Seksuolog » Onanizm. Uzależnienie od masturbacji?

Onanizm. Uzależnienie od masturbacji?

DONIESIENIA LISTONOSZA. SEKSUOLOG

Prof. Bassam Aouill, Monika Trzcińska

ACPP, UKW / zdrowemiasto.pl | dodane 11-05-2009

Ryc. zdrowemiasto.pl
 
Mój list zacznę od tego, że jestem 22-letnim mężczyzną. Nigdy nie uprawiałem seksu, choć miałem w życiu kilka dziewczyn. Jedynie, co z dziewczyną robiłem, to uprawiałem petting. Mam prawidłowe reakcje seksualne, jak jestem podniecony to wypływa mi ten przezroczysty płyn z gruczołu Coopera. A mój problem polega na tym, że jestem uzależniony od masturbacji i próbuję z tym walczyć, choć z mizernym skutkiem. Najdłużej udało mi się wytrzymać 79 dni i w związku z tym pojawił się drugi problem - chodzi mi o polucje. Nigdy ich nie miałem, choć wytrzymałem czasami i po 30 dni, a przez te 79 dni również nie miałem. Martwię się, że może być coś ze mną nie tak, bo przecież gdzieś ten nadmiar spermy musi się wydostać, prawda? Zaobserwowałem, że jak czasami sikam, to razem z moczem leci taki biały płyn (wyglądem przypomina mleko). Ten płyn pojawia się dosyć rzadko, tak co 2-3 tygodnie. Więc moje pytania brzmią: Czy to normalne, że nie mam polucji, choć nie uprawiam seksu? Czy ten płyn wypływający z moczem to nasienie? Kolejna nurtująca mnie sprawa jest taka, że po tym 79-dniowym okresie abstynencji upadłem i... doprowadziłem do wytrysku. Ale nie był on obfity. Po 4-tej ejakulacji w ciągu 12 godzin zauważyłem malutkie drobinki krwi. Nie było ich dużo i były bardzo małe. Po tym, co się stało, bardzo się przestraszyłem. Dodam jeszcze, że to był jedyny raz, kiedy takie malutkie drobinki krwi widziałem, a od tamtego czasu masturbowałem się wiele razy i nigdy więcej ich już nie widziałem. Czy to jest pierwsza oznaka problemów z prostatą? Czy może coś uszkodziłem przy masturbacji? Damian, lat 22, woj. lubelskie

Damianie! Uzależnienie od masturbacji dotyczy sytuacji, gdy staje się ona preferowaną formą zaspokajania potrzeb seksualnych, mimo że dana osoba ma możliwość podjęcia współżycia z drugą osobą - wybiera jednak masturbację i tylko ją stosuje. O uzależnieniu nie możemy mówić, gdy osoba jeszcze nie współżyła seksualnie lub gdy podejmuje (mimo stosowania co jakiś czas masturbacji) stosunki płciowe. Uzależnienie musi także wpływać niekorzystnie na codzienne funkcjonowanie jednostki. Czasami jest tak, że ludzie współżyją seksualnie z partnerem i dodatkowo onanizują się. Nie jest to niczym dziwnym i zależy od wielkości potrzeb seksualnych danej osoby. U niektórych napięcie seksualne jest tak wysokie, że kontakt z drugą osobą nie wystarczy, aby zredukować, obniżyć.
Polucje nocne pojawiają się w okresie długiej abstynencji seksualnej. U Ciebie sperma usuwana jest wraz z moczem (nie musisz tego zauważyć). Nie dochodzi do ejakulacji, ale sperma gromadzi się w cewce moczowej. Myślę, że nie ma powodu do niepokoju.
Jeśli chodzi o drobinki krwi, jakie zauważyłeś w moczu, to pojawiły się prawdopodobnie na skutek uderzenia, o którym pisałeś (o ile o taki upadek chodziło). Jeśli zaobserwujesz utrzymującą się krew w moczu, skontaktuj się z lekarzem, najlepiej urologiem. Pisałeś, że te drobinki krwi pojawiły się jednorazowo w małej ilości. Jeśli więc do tej pory nie pojawiły się ponownie, możesz być spokojny o stan zdrowia. (mt)

Prof. Bassam Aouill, Monika Trzcińska, 11-05-2009, ACPP, UKW / zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------