Psycholog. Napady złości, agresji. Wulgarność wobec bliskich
Strona główna » Seks w Zdrowym Mieście » Psycholog » Napady złości, agresji. Wulgarność wobec bliskich…

Napady złości, agresji. Wulgarność wobec bliskich

DONIESIENIA LISTONOSZA. PSYCHOLOG

Prof. Bassam Aouil, Justyna Berndt

ACPP, UKW / zdrowemiasto.pl | dodane 14-04-2009

Prof. Bassam Aouil, psycholog, UKW Bydgoszcz
 
Mam wielki problem ze sobą. Jestem agresywna, mam napady złości, agresji. Potrafię swoją Mamę zwyzywać np z powodu, że nie dosłyszała czegoś, co do niej powiedziałam. Potem grożę jej nożem... Nie mam zamiaru jej nic zrobić, po prostu to, że ją zwyzywam, mnie kręci... Po czym jest mi wstyd i płaczę nad własną głupotą. Co najgorsze, nie umiem podejść do niej i przeprosić, choć ona tego chce.
Następny problem. Jestem z chłopakiem już ponad dwa lata. On jest cudowny, ale ja mam wiecznie do niego żal. Gdy on dostanie lepszą ocenę z egzaminu - już jestem zła. Gdy on zaliczy przedmiot a ja nie - jest awantura jak nic! Potrafię go zwyzywać za to, że był po prostu lepszy. Od najgorszych... Przekleństwa itp... Ale jego umiem przeprosić! No, ale co z tego? Ja już sama nie mam sił ze sobą samą walczyć. Już mam dość obiecywania jemu, że się poprawię. Ja się chyba boję, że on będzie miał lepsze referencje do pracy i ją znajdzie, że ja zostanę sama itp. To jest chore i ja to wiem. Proszę bardzo o pomoc! Mój chłopak kazał mi spisać na kartce to, co chcę naprawić, ale nie w formie biczowania siebie, lecz co ja chcę dobrego i lepszego zrobić i starać się ten plan realizować/. Taki plan życia. Kocham go i nie chcę stracić. Bardzo proszę o pomoc, bo cały czas płaczę i już mam siebie samej dość. Dodatkowo mam bardzo niską samoocenę. Dzięki niemu dużo ta samoocena wzrosła, ale gdy tylko inni mi powiedzą coś przykrego, to samoocena spada, ja płaczę, znów robię awantury Mamie i mojemu chłopakowi. Sama sobie nie poradzę. Kamila, lat 23, woj. śląskie


Pani Kamilo, bardzo dobrze, że postanowiła pani coś zmienić, poszukać dla siebie odpowiedniej pomocy! Ma Pani rację - niekontrolowane wybuchy złości, agresja, i to w stosunku do najbliższych - to bardzo niepokojące symptomy. Myślę, Pani Kamilo, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie natychmiastowa wizyta u psychologa i/lub psychiatry. Specjalistów tych znajdzie Pani np. w Poradni Zdrowia Psychicznego w każdej większej miejscowości. Proszę zarejestrować się, umówić na wizytę i uzbroić w cierpliwość, bo naprawdę warto. Wizyty w PZP są bezpłatne. Może Pani poprosić chłopaka, aby jej towarzyszył, będzie raźniej. Proszę nie zwlekać i działać od razu! Trzymamy kciuki, a w razie potrzeby proszę śmiało pisać! (jb)

Prof. Bassam Aouil, Justyna Berndt, 14-04-2009, ACPP, UKW / zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------