Wirtualna przychodnia - zdrowemiasto.pl
Strona główna » O nas » W mediach » Wirtualna przychodnia

Wirtualna przychodnia

NAPISALI O NAS

dan

zdrowemiasto.pl / Magazyn Weekend, Express Bydgoski, 08-09.03.2003zdrowemiasto.pl / Magazyn Weekend, Express Bydgoski, 08-09.03.2003 | dodane 12-03-2003

Magazyn Weekend, Express Bydgoski, 08-09.03.2003
 
Bydgosko-warszawski internetowy Portal Zdrowia otrzymał nagrodę grand prix w konkursie na najciekawszą stronę w sieci. W wyścigu po laur zostawił za sobą ponad tysiąc konkurencyjnych witryn.

Warszawska firma Event Management Polska przyznała po raz trzeci nagrody za najciekawszą witrynę internetową. Bydgosko-warszawski projekt wyróżniono w kategorii ?Best Health?, czyli najlepszych stron o zdrowiu. W konkursie wzięło udział ponad tysiąc stron internetowych. Do ścisłego finału nominowano 69 z nich. Nagrody rozdano w miniony poniedziałek w Klubie Magellan w Warszawie. W pierwszym etapie konkursu głosowali internauci, o wynikach drugiego zadecydowały głosy jury. W sumie przyznano statuetki w 15 kategoriach.

Portal Zdrowia działa od lipca 2001 roku. Jest pierwszą internetową poradnią zdrowia lekarzy specjalistów w Polsce. Poza aktualnymi informacjami zamieszczonymi na stronie, jest też tam dział porad i artykułów medycznych. Ich autorami są uznani w środowisku lekarze.

Poradnia działa w bardzo prosty sposób. Osoby, które chcą uzyskać informację na dany temat wysyłają pytanie za pomocą poczty elektronicznej do lekarza konkretnej specjalizacji lub redakcji. Odpowiedź na zapytanie wysyłana jest później do zainteresowanego i umieszczana na stronie internetowej (z zachowaniem anonimowości).

- Nie jesteśmy od tego, by leczyć, od tego jest lekarz pierwszego kontaktu - wyjaśnia Piotr Karbowniczek, redaktor naczelny. - Wiedza lekarza udzielającego porady w gabinecie wirtualnym na temat schorzenia pacjenta oparta jest przecież tylko na tym, co napisał on w liście do nas. Naszym celem jest przede wszystkim dostarczanie aktualnych informacji związanych z ochroną zdrowia. Staramy się wyjaśniać terminy medyczne, doradzać pacjentom do jakiego lekarza mają się zwrócić po pomoc. Poradnia popularyzuje wiedzę o tym jak dbać o zdrowie. Po radę zgłaszają się osoby w różnym wieku. Dość dużą grupą jest na przykład młodzież wchodząca w okres dojrzewania. Dziewczyny pytają ginekologa, chłopcy zasięgają opinii u urologa.

- Pytania są bardzo różne - tłumaczy Piotr Karbowniczek. - Spora ich część świadczy o braku elementarnej wiedzy o zdrowiu. Ale nie brakuje też bardzo poważnych zagadnień.

Poradnia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród społeczności internetowej. Dotąd nadesłano do niej pytania z 36 krajów świata. Z witryną współpracują lekarze różnych specjalizacji. Redaktor naczelny serwisu zapewnia, że wkrótce porad udzielać będą nowi medycy.

Z poradnią www.zdrowemiasto.pl współpracują: dr n. med. Joanna Domagała-Kulawik (alergolog, internista, patomorfolog, W-wa), dr hab. n. med. Andrzej Nowicki (onkolog, flebolog, proktolog, kriochirurg, Bydgoszcz), dr n. med. Stanisław Skublicki (ginekolog, położnik cytolog, biegły sądowy, Bydgoszcz), dr n. med. Robert Świerczyński (specjalista medycyny sportowej ortopedii i traumatologii, W-wa), dr n. med. Wojciech Ejchman (specjalista urolog chirurg, W-wa), lek. med. Paweł Wojas (anestezjolog, W-wa). Redaktorem medycznym serwisu jest lek. med. Ewa Wojas z Warszawy, która udziela odpowiedzi na listy do redakcji oraz jest autorką wielu felietonów i artykułów popularnomedycznych publikowanych cyklicznie na stronie. /dan/

dan, 12-03-2003, zdrowemiasto.pl / Magazyn Weekend, Express Bydgoski, 08-09.03.2003

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------