Poradnia internetowa zdrowemiasto.pl
Strona główna » O nas » Poradnia » Poradnia internetowa zdrowemiasto.pl

Poradnia internetowa zdrowemiasto.pl

PO DRUGIE - DOSTĘPNI W INTERNECIE

Lek. med. Ewa Wojas, Piotr Paweł Karbowniczek, red. nacz., autor projektu

zdrowemiasto.pl | dodane 03-03-2009

Fot. zdrowemiasto.pl
 
Pomoc medyczna
Wszyscy wiemy, że aby uzyskać pomoc medyczną należy skontaktować się z lekarzem. Wszyscy też wiemy, jak taka wizyta wygląda. Wizyta lekarska składa się z rozmowy nazywanej wywiadem lekarskim i badania. Czasami wystarczy „szkiełko i oko” lekarza, czasami trzeba przedstawić badania dodatkowe: badania składu krwi, poziomy elektrolitów, zdjęcia RTG, wyniki badań USG, itp. Na tej podstawie lekarz stawia rozpoznanie, czyli przypisuje nasze dolegliwości do jakiejś choroby i ordynuje odpowiednie leczenie.

Poradnia internetowa
Nasza Poradnia powstała nie po to, aby leczyć choroby. Nie możemy zbadać Pacjenta, a nasz wywiad ograniczony jest do tego, co zechciał napisać w swoim liście. Nie ma więc mowy o rozpoznaniu ani też o leczeniu. Celem serwisu zdrowemiasto.pl jest dostarczanie Państwu aktualnych informacji na tematy związane z zachowaniem zdrowia. Chcemy, abyście wiedzieli, „co w zdrowiu piszczy” u nas, za progiem i w dalekim świecie. Natomiast celem Poradni Internetowej jest popularyzowanie wiedzy medycznej na zadany przez Państwa temat. Staramy się wyjaśniać terminy medyczne, informować o zazwyczaj stosowanej terapii, doradzać pacjentom, do jakiego specjalisty powinni się udać, aby uzyskać pomoc. Przekazujemy informacje w związku z zadanym pytaniem, a więc na życzenie Państwa i w odniesieniu do konkretnego przypadku medycznego. Staramy się, aby nasze odpowiedzi nie miały charakteru wykładu akademickiego – takie pouczające wyjaśnienia można znaleźć w encyklopediach i poradnikach. Chcemy służyć pomocą w zrozumieniu problemów zdrowotnych, jakie Państwa dotykają. Leczeniem może się zajmować wyłącznie lekarz, który bada i orzeka.

Po drugie - dostępni w internecie
Na Państwa pytania odpowiadają specjaliści z kilku dziedzin medycyny. Są to lekarze z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Poza swymi obowiązkami zawodowymi działają na rzecz popularyzacji wiedzy medycznej i podnoszenia poziomu wiedzy o zachowaniu zdrowia. Wyrazem tej społecznej pasji jest udział w pracach naszej Poradni, do której zapraszamy Państwa w imieniu swoim oraz Kolegów Lekarzy.


Lek. med. Ewa Wojas, Piotr Paweł Karbowniczek, red. nacz., autor projektu, 03-03-2009, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------